Świerk kłujący srebrzysty

Świerk kłujący srebrzysty, in. świerk srebrny - Picea pungens glauca

Klientom poszukującym rośliny do zakładania plantacji choinkowych polecamy sadzonki min. dwuletnie (2/0). Posiadamy również sadzonki starsze 2,5/0 i 3,5/0. Nasze główne pochodzenie nasion to Kaibab (Arizona, USA), choć w swojej ofercie mamy rośliny pochodzące z nasion z innych regionów.

Świerk kłujący srebrzysty jest zdecydowanie numerem 1 wśród świerków na choinki. W naszej szkółce właśnie tego gatunku uprawiamy najwięcej, gdyż jest on doskonałą alternetywą dla rodzimego zielonego świerka pospolitego a jednocześnie jest tańszy od droższej i trudniejszej w uprawie jodły kaukaskiej.

W ofercie "Wiosna 2015"  mamy następujące grupy sadzonek hartowanych:

 

Świerk kłujący srebrzysty 2/0 - dwuletnie sadzonki

Rośliny hartowane od lipca 2014 roku. Zimę spędziły pod gołym niebem. Są zatem dostosowane do zewnętrznych warunków pogodowych. Sadzonki zróżnicowane wielkościowo, średnia wysokość to ok. 18 cm.

Cena: 0,45 zł/szt. - kopane bez selekcji wymiarowej, cena obowiązuje przy zakupie min. 1000 sadzonek (z jednego gatunku)

 
  

  Picea pungens glauca
  

Świerk srebrny - sadzonki

 

Świerk kłujący srebrzysty 2,5/0 - prawie trzyletnie sadzonki

Rośliny hartowane od lipca 2013 roku. Dwie zimy spędziły pod gołym niebem. Są zatem dostosowane do zewnętrznych warunków pogodowych. Barwa mniej intensywne niż krócej hartowane sadzonki 2/0. Sadzonki rosną w dużym zagęszczeniu, są zatem "łyse" w dolnej części, co jest obecnie wadą wizualną ale nie stanowi przeszkody na plantacje choinek.

Cena: 0,55 zł/szt. - kopane bez selekcji wymiarowej, cena obowiązuje przy zakupie min. 1000 sadzonek. Przy ilości od 3000 szt. cena wynosi 0,50 zł/szt.

Sadzonki świerka na choinki

 

Świerk kłujący srebrzysty 3,5/0 - prawie czteroletnie sadzonki

Rośliny hartowane prawie od początku (tylko okres wschodów spędziły pod folią). Zimy spędziły pod gołym niebem. Są zatem dostosowane do zewnętrznych warunków pogodowych. Sadzonki rosną w dużym zagęszczeniu, są zatem dość mocno  "łyse" w dolnej części, co jest obecnie wadą wizualną ale nie stanowi przeszkody na plantacje choinek.

Cena: 0,60 zł/szt. - kopane bez selekcji wymiarowej, cena obowiązuje przy zakupie min. 1000 sadzonek. Przy ilości od 3000 szt. cena wynosi 0,55 zł/szt.

Sadzonki śrekra kłującego srebrzystego

Świerk srebrzysty/srebrny to standardowa pozycja w naszej przydomowej zieleni. Ma choinkowy pokrój, intensywnie srebrno wybarwione igły (oczywiście nie wszystkie okazy wysrebrzają igły - jednak pochodzenie nasion - Kaibab, Arizona - Stany Zjednoczone zapewnia wysoki odsetek roślin wysrebrzonych) - wysrebrzają się zazwyczaj w 4-5 roku życia. Jest mało wymagający co do warunków glebowych i stosunkowo odporny na niekorzystne czynniki klimatyczne.

Choinka ze świerka srebrnego